Jakie wybrać materiały do pakowania

Wypełniacze ekologiczne biocompostable

Wypełniacze ekologiczne BIO zamiast folii babelkowej?

Coraz więcej magazynów szuka alternatywnych do folii ekologicznych wypełniaczy do paczek, które by zastąpiły foliowe poduszki z powietrzem oraz folię bąbelkową. Mamy dobrą wiadomość. Na polskim rynku pojawiły się ekologiczne materiały wykonane z mąki kukurydzianej oraz skrobi ziemniaczanej. Materiały te są w 100% nadające się do kompostowania, i świetnie zastępują foliowe wypełniacze do paczek jak również folię bąbelkową.

BIOPLAST GF 106/02  jest użyty do wytworzenia rękawa organicznego opartego na skrobi ziemniaczanej pochodzenia naturalnego bez dodatku GMO.  Wyprodukowany rękaw do poduszek z powietrzem z BIOPLAST GF 106/02 to produkt:

  •  wyprodukowany w 100% całkowicie biodegradowalny i ulegający rozkładowi podczas kompostowania wypełniacz,
  • odporny na tłuszcze w tym oleje, smary i benzynę,
  • odporny na wodę i wilgoć,
  • można go zadrukować metodą fleksograficzną oraz offsetową,
  • jest miękki i elastyczne i dobrze utrzymuje powietrze,
  • można go zabarwić na dowolny kolor,
  • jest do użytku w kontakcie z żywnością,

Surowce organiczne w tym skrobia ziemniaczana,  wykorzystywane do produkcji Bioplast GF 106/02 znajdują się na liście zamieszczonej w Dyrektywie 2002/72/UE.

Co najważniejsze wypełniacze do paczek ze skrobi ziemniaczanej typu BIOPLAST GF 106/02 są całkowicie biodegradowalne i w 100% nadają się do kompostowania. Materiał ten jest zarejestrowany w DIN CERTCO (No.7W0062) i VINCOTTE (nr 05-074 O-B) zgodnie z normą EN 13432, jak również poprzez BPI zgodnie z ASTM D6400 ( # 110206-B-ST).

Alternatywą dla poduszek z powietrzem są chrupki kukurydziane typy Skropak, które również są w 100% nadające się do kompostowania.

W porównaniu do poduszek wytworzonych ze skrobi ziemniaczane, kukurydziany Skropak, musimy zakupić jako gotowy produkt, co zajmuje nam część magazynu. Poduszki z powietrzem tworzone są natomiast w trakcie procesu pakowania co świetnie się sprawdza wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca w magazynie.

Do pakowania
Masz problem z kurierem? Twoje paczki dochodzą uszkodzone? Jeżeli tak to skorzystaj z oferty: Wypełniacze do paczek.