Wypełniacze i inne materiały do pakowania

Taśmy samoprzylepne – w yadrach czy metrach?

Jaka jest długość taśmy samoprzylepnej?

Taśma samoprzylepna zwana pakową jest podstawowym materiałem służącym do pakowania paczek. Służy do zaklejania kartonu, zabezpieczania paczki przed otworzeniem jej jak również mocowania folii stretch lub pęcherzykowej.

Wybierając taśmę samoprzylepną należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy w tym długość , którą omówimy w tym poście.

brązowa taśma do zaklejania kartonów

Taśma samoprzylepna

 

 

Na rynku sprzedawane są taśmy samoprzylepne o różnej długości ( szerokość standardowo to 48mm) . Żeby uatrakcyjnić cenę sprzedawcy sprzedają taśmy np z nawojem 50m. Standardowo jednak taśma powinna mieć długość 66 metrów bieżących. Taśmy przez niektórych sprzedawców sprzedawane są także w yardach. Takie yardowe  taśmy wychodzą taniej bo 1 yard to tylko 0,9144 metra. W opakowaniowych sklepach internetowych i na allegro  stosowana jest bardzo nagminnie informacja np. taśma 48×66 lub  48/66 co  może oznaczać taśmę samoprzylepną o długości 66  yardów jak również 66 metrów. Jeżeli nie ma na końcu oznaczenia metrów lub Yardów zapytaj sprzedawcę o tą informację. Dla zorientowania wyjaśniam, że:

  • 66 yard (yardów) to 60 metrów bieżących
  • 60 yard (yardów) to 54 metry bieżące

Jak widzimy można tymi angielskimi miarami trochę namieszać i jako sprzedawca zarobić na niewiedzy innych.

Kupując taśmę zawsze pytaj czy długość podana jest w metrach czy może yardach. Bez takiej informacji zakupisz kota w worku a na całej paczce stracisz kilka pełnych taśm.

 

 

 

Do pakowania
Masz problem z kurierem? Twoje paczki dochodzą uszkodzone? Jeżeli tak to skorzystaj z oferty: Wypełniacze do paczek.